Forum Gminy Brudzeń Duży

Forum Gminy Brudzeń Duży

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2010-04-01 23:57:57

kwiat

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 1
Punktów :   

zamknięcie szkoły w Turzy

JAK W  BRUDZEŃSKIM BANKU SZKOŁĘ SPRZEDANO

           Sprawa w temacie likwidacji Szkoły Podstawowej w Turzy Małej toczy się od dwóch lat. Przez ten czas nasi Radni jeszcze nie zdążyli się namyślić, jak zagłosować podczas Sesji Rady Gminy (25.III.br). Po pierwszym głosowaniu otrzymujemy wynik 7 ,,za" i 7 ,,przeciw", 1 wstrzymujący się. Ogłoszona zostaje 15 minutowa przerwa, bo Radni nie wiedzą co zrobić dalej. Po namyśle w pośpiechu drukują nowe karty do głosowania. Wynik drugiego głosowania szokuje nawet samych radnych! Okazuje się, że po 15 minutach jest już 10 do 5 za likwidacją (od dwóch lat jeszcze się nie namyślili jak zagłosować). Być może dziwne zachowanie Radnych spowodowane było warunkami w jakich obradowali: Ciasna sala w banku spółdzielczym, tłok, ludzie stoją, ktoś zasłabł, Wójt udziela pomocy, w tym chaosie Przewodniczący Rady Gminy odczytuje pisma napisane przez obrońców szkoły. Słyszalność jest ograniczona brakiem jakiegokolwiek nagłośnienia i nie najlepszej dykcji czytającego. Emocje udzielają się wszystkim znajdującym się na sali. Pewna Pani Radna stwierdza: ,,Mam syndrom dziecka. Kiedy słyszę krzyk głosuję na przekór. Nawet gdybym miała skreślić ,,tak" skreślę ,,nie".
          Na rezultaty tego głosowania nie trzeba było długo czekać. Rozżaleni rodzice w geście rozpaczy wysypują przed inną Radą tarcze szkolne mówiąc ,,zabraliście nam wszystko, zabierzcie i to". I tu kolejny szok! Radna związana ze szkolnictwem, chrupiąc paluszki lekceważąco mówi z uśmiechem: ,,dziękuję”.
        Pozostały więc pytania i liczne wątpliwości: Czy o likwidacji szkoły zadecydowały chwilowe nastroje Radnych??? Czy może wcześniejsza zmowa??? Żałość...

Ostatnio edytowany przez kwiat (2010-04-02 00:21:43)

Offline

 

#2 2010-04-03 19:36:47

katka09414

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-03
Posty: 3
Punktów :   

Re: zamknięcie szkoły w Turzy

Byłam wśród walczących w banku! Żałosne to mało powiedziane to HAŃBA , TO BRAK HONORU ! A gdzie w tym wszystkim dobro dziecka ! Piękny prezent Radni naszym dzieciom zrobili na Święta !!!!!!W pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia postawili krzyżyk na naszych dzieciach!!!!!! Mam nadzieję, że zapamiętają te Święta do końca życia!!!!!Nie wiem jak my usiądziemy jutro do świątecznego śniadania nasze serca pękły!!!!Mam nadzieję ,że wyrzuty sumienia nie pozwolą się cieszyć Świętami tak Radnym jak i wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zamknięcia szkoły!!!!  A WYSTARCZYŁA  ODROBINA DOBREJ WOLI  ŻEBY WSZYSCY BYLI SZCZĘŚLIWI !!!!!!

Offline

 

#3 2010-04-07 00:58:53

strasznu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-28
Posty: 29
Punktów :   

Re: zamknięcie szkoły w Turzy

może ktoś przypomni jaki jest stosunek pracowników do uczniów.

Offline

 

#4 2010-04-07 16:06:54

diabeł

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-07
Posty: 2
Punktów :   

Re: zamknięcie szkoły w Turzy

Strasznu, to nie wiesz że w Polskim prawie obowiązuje przepis, że do każdego przedmiotu musi być specjalista?

Offline

 

#5 2010-04-07 19:32:28

jankos

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 5
Punktów :   

Re: zamknięcie szkoły w Turzy

koszty które generowała szkoła w Turzy Małej, były wprost nieproporcjonalne, do korzyści płynących z jej funkcjonowania. mówiąc wprost, zdecydowały względy ekonomiczne. tyle suchej teorii, bo czym kierowali się radni podczas głosowania, tego nie wie nikt. ale sami ich wybraliście, więc? o co chodzi? przeca to wybrańcy narodu, wasi wybrańcy

Offline

 

#6 2010-04-07 20:07:31

diabeł

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-07
Posty: 2
Punktów :   

Re: zamknięcie szkoły w Turzy

Mi to się wydaje ze ta cała ekonomia to pic na wodę. Byłem kiedyś tam na balu i powiem że budynek naprawdę fajny i może radni chcą go sprzedać. Bo co takim kilku ludziom może chodzić po głowie? I tak będą te dzieci dowozić do Brudzenia to gmina poniesie koszty a szkołe trzeba ogrzewać żeby to nie zmarniało, to ekonomia pewnie wyjdzie na zero. Masz rację, wybiera się takich ludzi a oni taki zaj......sty budynek zamykają. Toż to o pomstę do nieba woła :-) Szkoda go.

Offline

 

#7 2010-04-07 23:30:16

strasznu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-28
Posty: 29
Punktów :   

Re: zamknięcie szkoły w Turzy

tej szkoły nie powinno być od dawna, tylko  kasę pompowano w ten budynek, nauczycieli i garstkę dzieci. Jeśli nasi ,,włodarze" wreszcie ją zamknęli to wreszcie coś zrobili dla tej coraz biedniejszej, brudniejszej, nudniejszej, bezpańskiej gminy. Rodzice jeśli chcą dobrze dla swoich pociech to mają się z czego cieszyć. Nauka w większej, lepiej wyposażonej szkole to szansa na sukces edukacyjny który może się przełożyć na ich późniejsze położenie materialne. to proste jak budowa cepa.
Kto myśli inaczej musi być hipokrytą lub ma po prostu w istnieniu tej szkoły własny interesik.

Offline

 

#8 2010-04-08 07:48:43

andy

Moderator

Skąd: Kędzierzyn- Koźle
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 220
Punktów :   
WWW

Re: zamknięcie szkoły w Turzy

Ludzie, walczcie! Jestem z Wami! Jakaś petycja, jakaś blokadka. I media! GW jest życzliwa. Na barykady!


BRAVEHEART- Walkowe serce
http://osiedlezachod.blogspot.com/

Offline

 

#9 2010-04-10 22:54:47

Paweł

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: zamknięcie szkoły w Turzy

Piękny budynek szkoły, wspaniała postawa społeczeństwa Turzańskiego. Ludzie walczcie! Macie rację! Ja też jestem z Wami!

Offline

 

#10 2010-04-11 08:18:24

andy

Moderator

Skąd: Kędzierzyn- Koźle
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 220
Punktów :   
WWW

Re: zamknięcie szkoły w Turzy

Requiescat in Pace! Niech odpoczywają w pokoju Prezydent i jego ludzie!!!!


BRAVEHEART- Walkowe serce
http://osiedlezachod.blogspot.com/

Offline

 

#11 2010-05-10 20:13:12

katka09414

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-03
Posty: 3
Punktów :   

Re: zamknięcie szkoły w Turzy

Sam jesteś cep i hipokryta człowieku!!!! A byłeś w tej szkole ,widziałeś ją i jej wyposażenie????? W niczym nie ustępuje innym szkołom, dzieciaki mają wszystko czego potrzebują a nawet więcej bo mają tu szacunek, zrozumienie, uwagę i tyle miłości o jakiej tobie się nie śniło !!!!! A skoro tak myślisz to sam jesteś wart tych ''włodarzy''. A ty lepiej się zajmij swoim interesikiem jak nie masz nic mądrego do powiedzenia!!!!

Offline

 

#12 2010-05-18 22:10:55

dupa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: zamknięcie szkoły w Turzy

szkoła ok dyrekcja/?????????????????????????????????????

Offline

 

#13 2010-05-19 23:51:14

matka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-19
Posty: 1
Punktów :   

Re: zamknięcie szkoły w Turzy

Dobrze się podpisałeś - jesteś prawdziwa dupa haha. Takiej dyrekcji jak my mamy to nam wszyscy zazdroszczą. To wzór dyrektora.

Offline

 

#14 2010-05-25 20:39:23

jankos

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-11
Posty: 5
Punktów :   

Re: zamknięcie szkoły w Turzy

katka, matka, dupa, kwiat... wnioskuję, ze to jedna i ta sama osoba. piękne nicki...

Offline

 

#15 2010-05-30 16:06:13

andy

Moderator

Skąd: Kędzierzyn- Koźle
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 220
Punktów :   
WWW

Re: zamknięcie szkoły w Turzy

Kochani! Trzymajcie poziom, proszę....


BRAVEHEART- Walkowe serce
http://osiedlezachod.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora